FIRST LEGO League Explore

Kõige noorematele robootikahuvilistele on mõeldud FIRST LEGO League Explore programm, kus saavad osaleda lapsed vanuses 5 – 9. Nende eesmärgiks on igal aastal uurida ühte uut reaalelulist probleemi ning jagada avatud näitusel oma avastusi. Avastusi jagatakse “Näita mind” plakatiga ja LEGO klotsidest tehtud mudeliga. LEGO klotsidest soovitatakse võistlustel kasutada ka RoboMiku veebipoes saadaolevad LEGO WeDo ning LEGO WeDo 2.0 platvorme, kuid samuti võib oma LEGO mudeli liikuma panna ka lihtsa LEGO PowerFunctions M-mootoriga ja LEGO PowerFunctions akupakiga. FIRST LEGO League Explore avalikud näitused on Eestis tavaliselt aprilli või mai kuus!
Rohkem infot programmi kohta ametlikul veebilehel: https://www.firstlegoleague.ee/explore/ või FIRST LEGO League Explore Eesti Facebooki lehelt.

*FIRST LEGO League programmide ametlik maaletooja Eestis on MTÜ Robootika (www.robootika.ee).

Robotex

Robotex on planeedi suurim robotivõistlus, mis sai alguse 2001. aastal Tallinna Tehnikaülikooli klassiruumis. Läbi aegade on võisteldud erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis, veerallis, rallikrossis, merepäästes ja teistes ülesannetes. Võistlusel on olnud osalejaid mitmetest gümnaasiumidest ja ülikoolidest, ettevõtetest ning ka välismaalt.
Alates aastast 2008 toimub üritus avalikkusele palju suuremalt ja on avatult kõigile kaasamaks võimalikult palju robootikast ja tehnikast huvitatuid. Sellest lähtuvalt on võistlustele lisandunud Robotexile erinevad väljapanekud, näitused ja noortele suunatud töötoad.
Alates 2010. aastast on üritus mitmepäevane, mis võimaldab korraldada erineva raskusastmega võistlusi ning tuua kokku kõik robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised. 2015. aastal saavutas Robotex mitteametlikult suurima robotivõistluse tiitli Euroopas.
2020. aasta seisuga toimuvad Robotex eelüritused 9 erinevas riigis üle kogu maailma (Soome, Küpros, Kreeka, Hiina, India, Armeenia, Türgi ja Lõuna-Korea)
2019. aastal osales: 2115 võistlejat, 49 riiki, 20 võistlust, 34 töötuba, 29 eksponenti, üle 10000 külastaja

Robotex toimub igal aastal novembri lõpus või detsembri alguses ning Robomiku on olnud alati ürituse toetajana kohal.
Rohkem infot Robotexi ametlikult veebilehelt: www.robotex.ee või Robotexi Facebooki lehelt.

 

FIRST LEGO League Challenge

FIRST LEGO League Explore programmist klass kõrgemal on FIRST LEGO League Challenge programm. See on maailmas üks populaarsemaid robootika võistlusi, kus õpilased vanuses 9 – 16 uurivad erinevaid reaalelulisi probleeme, millega teadlased päevast päeva pead murravad. Programmi käigus tuleb kuni 10 liikmelisel meeskonnal leida hooaja temaatikaga seotud reaalelulisele probleemile innovaatiline lahendus ning seda jagada võimalikult paljudega. Samuti tuleb meeskonnal disainida, ehitada ja programmeerida autonoomne robot, mis lahendab etteantud robotimänguväljakul erinevaid hooaja temaatikaga seotud missioone. FIRST LEGO League programmiga tegeleb maailmas üle 80 riigi ja kokku üle 30 000 meeskonna. Kõigil on vaja lahendada sama probleem ning kõik lahendavad samu robotimängu missioone. Lisainfot antud programmi kohta leiab ametlikult veebilehelt: https://www.firstlegoleague.ee/challenge/ ja FIRST LEGO League Eesti Facebooki lehelt.

RoboMiku lahing

Kui sügiseti koondab Eesti parimaid robootikuid Robotex võistlus, siis kevadeti koondab noorrobootikuid RoboMiku lahing. RoboMiku lahing on üle Eesti liikuv robootika võistlus, kus osalejatele ei panda vanusepiirangut. 2015 aastal kohtusid robootikud Võrus ja sellest sai lahingu nimeks – Võru Roboti Tsõõr ja RoboMiku lahing 2015. Kokku sai võistelda 15 erineval robootika ja programmeerimise alal. 2016 aastal kolib RoboMiku lahing Ida-Virumaale – Jõhvi Spordihoonesse. Mis nimelaiendi võistlus seekord saab selgub juba aprilli kuus. Võistlus toimub 24. aprill 2016.
Rohkem infot võistluse kohta: www.robootika.ee/robomikulahing

Toome maale ja esindame järgmisi brände:

LEGO Education

RoboBloq

iRobot Root

MatataLab

Duckietown

Shape Robotics

 

 

 

Estrotech OÜ | Kassisilma 4, Räni küla, Kambja vald, Tartu maakond 61708, viies uks | +372 51 46 091 | pood@robomiku.ee