FIRST LEGO League Jr.

Kõige noorematele robootikahuvilistele on mõeldud FIRST LEGO League Jr. programm, mida Eestis koordineerib mittetulundusühing Robootika (www.robootika.ee). FLL Jr. programmis saavad osaleda lapsed vanuses 5 – 9. Nende eesmärgiks on igal aastal uurida ühte uut reaalelulist probleemi ning jagada avatud näitusel oma avastusi. Avastusi jagatakse “Näita mind” plakatiga ja LEGO klotsidest tehtud mudeliga. LEGO klotsidest soovitatakse võistlustel kasutada ka RoboMiku veebipoes saadaolevad LEGO WeDo ning LEGO WeDo 2.0 platvorme, kuid samuti võib oma LEGO mudeli liikuma panna ka lihtsa LEGO PowerFunctions M-mootoriga ja LEGO PowerFunctions akupakiga. FIRST LEGO League Jr. avalikud näitused on Eestis aprilli kuus!
Rohkem infot programmi kohta ametlikul veebilehel: www.robootika.ee/jrfll või FIRST LEGO League Jr. Eesti Facebooki lehelt.


Robotex

Robotexi näol on tegemist suure üle-Eestilise robootika üritusega, kus läbi kolme päeva saab näha väga palju erinevaid roboteid üksteisega mõõtu võtmas. Robotex oli eelmisel aastal Euroopa suurim robootikavõistlusi, kus osales enam kui 540 robotit. Võistlusalasid on nii põhikooli õpilastele kui ka ülikoolide tudengitele – alates LEGO Sumost, lõpetades 2vs2 robotite jalgpalliga. Robotex toimub iga aasta sügisel, novembri lõpus või detsembri alguses.
Rohkem infot Robotexi ametlikult veebilehelt: www.robotex.ee või Robotex Eesti Facebooki lehelt.

 

FIRST LEGO League

FIRST LEGO League Jr. programmist klass kõrgemal on FIRST LEGO League programm. See on maailmas üks populaarsemaid robootika võistlusi, kus õpilased vanuses 9 – 16 uurivad erinevaid reaalelulisi probleeme, millega teadlased päevast päeva pead murravad. Programmi käigus tuleb kuni 10 liikmelisel meeskonnal leida hooaja temaatikaga seotud reaalelulisele probleemile innovaatiline lahendus ning seda jagada võimalikult paljudega. Samuti tuleb meeskonnal disainida, ehitada ja programmeerida autonoomne robot, mis lahendab etteantud robotimänguväljakul erinevaid hooaja temaatikaga seotud missioone. FIRST LEGO League programmiga tegeleb maailmas üle 80 riigi ja kokku üle 30 000 meeskonna. Kõigil on vaja lahendada sama probleem ning kõik lahendavad samu robotimängu missioone. Ka FIRST LEGO League programmi koordineerib Eestis mittetulundusühing Robootika ning lisainfot antud programmi kohta leiab ametlikult veebilehelt: www.robootika.ee/flleesti ja FIRST LEGO League Eesti Facebooki lehelt.

RoboMiku lahing

Kui sügiseti koondab Eesti parimaid robootikuid Robotex võistlus, siis kevadeti koondab noorrobootikuid RoboMiku lahing. RoboMiku lahing on üle Eesti liikuv robootika võistlus, kus osalejatele ei panda vanusepiirangut. 2015 aastal kohtusid robootikud Võrus ja sellest sai lahingu nimeks – Võru Roboti Tsõõr ja RoboMiku lahing 2015. Kokku sai võistelda 15 erineval robootika ja programmeerimise alal. 2016 aastal kolib RoboMiku lahing Ida-Virumaale – Jõhvi Spordihoonesse. Mis nimelaiendi võistlus seekord saab selgub juba aprilli kuus. Võistlus toimub 24. aprill 2016.
Rohkem infot võistluse kohta: www.robootika.ee/robomikulahing

Esindame järgmisi brände:

LEGO Education

RoboBloq

iRobot Root

MatataLab

 


Estrotech OÜ Kassisilma 4, Räni küla, Kambja vald, Tartu maakond 61708. Viies uks. +372 51 46 091 pood@robomiku.ee